Celem szkolenia Wymagania ochrony środowiska dla firm – powietrze, hałas, wody, odpady jest przedyskutowanie wszystkich najistotniejszych dla Ciebie zagadnień z zakresu ochrony środowiska, dzięki czemu będziesz prawidłowo identyfikować i realizować obowiązki, dzięki czemu dobrze przygotujesz się do ewentualnych kontroli Inspekcji. Poznasz kierunki projektowanych zmian oraz aktualny stan prawny ochrony środowiska, dzięki czemu zaplanujesz niezbędne inwestycje, gwarantujące Ci dotrzymania przyszłych zaostrzonych wymagań. Zaktualizujesz i usystematyzujesz swoją wiedzę w zakresie korzystania ze środowiska, co podwyższy Twoją pozycję eksperta w oczach kolegów i przełożonych.
- Kalendarz ochrony środowiska w firmach – jakie są najważniejsze terminy i obowiązki?
- Obowiązki w zakresie ochrony powietrza atmosferycznego - powstają gdy używamy aut, pieców grzecznych, klimatyzatorów dachowych czy specjalistycznych instalacji np. lakierni.
- Kiedy należy wystąpić o pozwolenie na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza? Kiedy należy dokonać zgłoszenia instalacji? Czy należy zgłosić już jedno stanowisko spawalnicze?
- Co jest instalacją a co nie? Kiedy mamy do czynienia z emisją zorganizowaną?
- Jakie instalacje muszą dochować standardów emisyjnych?
- Czym są lotne związki organiczne (LZO), w jakich produktach występują i jak sprawdzić ile ich mamy w przedsiębiorstwie?
- Kiedy i jak złożyć sprawozdanie o korzystaniu ze środowiska oraz wnieść opłatę za wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza?
- Jaka działalność wymaga
- Kto musi zarejestrować się w krajowej bazie o emisjach (KOBiZE)? Jakie dane nelezy zgłosić i jak składać roczny raport? Jakie kary grożą za brak raportów KOBiZE – zmiana od 2020 roku.
- Kiedy nasze urządzenia muszą znaleźć się w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO)? Jakie dane należy tam podawać? Jak przekazać obowiązki na serwisantów naszych urządzeń?
- Obowiązki w zakresie emitowania hałasu
- Jakie normy musi spełniać nasz zakład?
- Kiedy pojawia się konieczność robienia badań?
- Czy głośny wentylator może spowodować, że nasz zakład nie będzie spełniał norm?
- Obowiązki w zakresie korzystania z wód – powstają gdy mamy własne ujęcie, odprowadzamy ścieki lub wody deszczowe
- Kiedy należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne?
- Kiedy i jak wnosić opłaty za usługi wodne? Czy odprowadzanie wód deszczowych do rowu, rzeki lub gruntu wymaga wnoszenia opłat?
- Gospodarka odpadami
- Kiedy wytwórca odpadów musi uzyskać pozwolenie na wytwarzanie odpadów?
- Kiedy nasza działalność kwalifikuje się do przetwarzania lub zbierania odpadów i czy musimy na to uzyskać zezwolenie?
Szkolenie trwa w godzinach 10:00 - 12:00
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Sprawdź nasze dofinansowania
Masz problem z zapisem, pobierz:
Wymagania ochrony środowiska dla firm – powietrze, hałas, wody, odpady