Celem szkolenia BDO – gospodarka odpadami dla początkujących, kompendium wiedzy jest przekazanie uczestnikom praktycznych informacji i wskazówek jak poprawnie zarządzać odpadami, jak poruszać się w systemie BDO nie narażając firmy na kary finansowe.
Adresaci:dla wszystkichrozpoczynających przygodę zawodową z ochroną środowiska, w tym gospodarką odpadami, dla wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa, urzędów, instytucji. Osób zainteresowanych zdobyciem lub podniesieniem kwalifikacji w obszarze wymagań prawnych w gospodarce odpadami.
- Transport odpadów
- dział VII BDO
- podmioty, które mają obowiązek wpisać się do rejestru
- kiedy możemy transportować odpady bez wpisu do BDO
- dla kogo ewidencja uproszczona
- kary administracyjne od 2000 zł -10 000 zł za nie przestrzeganie obowiązków
- BDO - Baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami
- wnioski rejestracyjne, aktualizacyjne, o wykreślenie
- dokumenty ewidencyjne w zakresie gospodarki odpadami
- rola użytkownika głównego, użytkownika podrzędnego
- dział XII BDO wytwórca odpadów zobowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów
- zwolnienia wytwórców odpadów z wpisu do rejestru
- dokumenty przekazujące odpady osobom fizycznym
- ewidencja pełna (KEO,KPO,KPOK)
- ewidencja uproszczona
- jawność rejestru BDO, na czym polega
- problem z ustalaniem masy odpadów
- obowiązek wpisywania w KE stanu magazynowego odpadów
- sprawozdawczość elektroniczna
- komu legalnie możemy przekazać odpady, a jaki podmiot nie przejmuje obowiązków za prawidłowe zagospodarowanie odpadów
- status KPO – odrzucone, wycofane i konsekwencje z tego wynikające
- ewidencja odpadów w formie papierowej
- planowane zmiany dotyczące połączenia bazy BDO z jednolitym plikiem kontrolnym VAT.
- Obowiązki podmiotów w zakresie gospodarki odpadami
- podstawowe definicje
- decyzje administracyjne w gospodarce odpadami
- kim to jest pierwotny wytwórca odpadów, zbierający, przetwarzający odpady
- hierarchia postępowania z odpadami.
- transport odpadów
- Kontrole WIOŚ i innych uprawnionych organów
- przebieg kontroli wioś
- KPO, KPOK, faktura przedmiotem kontroli
- uprawnienia kontrolne policji, inspekcji transportu drogowego, wioś, straży miejskiej do kontroli przedsiębiorców w zakresie spełniania wymagań prawnych dotyczących gospodarki i gospodarowania odpadami oraz wysokość przewidzianych prawnie kar dla przedsiębiorców (od 10.000 do 1.000.000) za brak lub niewłaściwe wykonanie przepisów.
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Sprawdź nasze dofinansowania
Masz problem z zapisem, pobierz:
BDO – gospodarka odpadami dla początkujących, kompendium wiedzy