Celem szkolenia KSeF – Krajowy System eFaktur – jak organizacyjnie przygotować się do zmian - nowelizacja zasad od 1 lipca 2024 r. jest przygotowanie uczestnika, pod okiem najlepszych ekspertów i trenerów, do wykorzystania teoretycznej i praktycznej wiedzy niezbędnej w codziennej pracy księgowego. Uczestnik po szkoleniu powinien stosować obowiązujące przepisy prawa podatkowego oraz powinien wiedzieć o planowanych nowelizacjach. Znajomość aktualnych przepisów pozwala uczestnikowi uniknąć niekorzystnych konsekwencji, związanych z brakiem wypełniania ciążących na nim obowiązków.
Wprowadzanie nowego rozwiązania dotyczącego fakturowania
Najważniejsze pojęcia dotyczące KSeF:
Korzystanie z KSeF:
Faktury wystawiane poza KSeF – kiedy można nie stosować faktury ustrukturyzowanej – zasady z projektu ustawy
Faktury wystawione poza KSeF – jak je korygować?
Faktury ustrukturyzowana a nota korygująca – obecne i nowe propozycje rozwiązań;
Anulowanie faktury ustrukturyzowanej – czy to w ogóle możliwe?
Duplikat faktury ustrukturyzowanej;
Korzyści wynikające z dobrowolnego stosowania faktur ustrukturyzowanych:
40-dniowy zwrot podatku VAT jakie zmiany proponuje ustawodawca,
Brak konieczności dostarczania JPK_FA na żądanie organów podatkowych,
Jakie obowiązki przy kontrolach biznesowych z nami zostaną: autentyczność pochodzenia, czytelność treści oraz integralność faktur na co zwracać uwagę,
Zakres automatycznej kontroli faktur w systemie KSeF przez Krajową Administrację Skarbową.
25 października 2023: 08:00 - 16:00
tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Masz problem z zapisem, pobierz:
Krajowy System eFaktur – jak organizacyjnie przygotować się do zmian - nowelizacja zasad od 1 lipca 2024 r.