Celem szkolenia obowiązki polskiego przedsiębiorcy wprowadzającego produkty w opakowaniach na rynek niemiecki z uwzględnieniem zmian od 1 lipca 2022r. jest omówienie znowelizowanej ustawy o opakowaniach VerpackG2, która będzie obowiązywać od 1 lipca 2022 r. Przepisy tej ustawy dotyczą prawie wszystkich wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek Niemiecki, również handlujących przez platformy typu Amazon czy eBay.
Ustawa zakłada konieczność spełnienia licznych obowiązków m.in. rejestracji w systemie LUCID, sprawozdawczość i sfinsowanie systemu zbierania i odzysku odpadów opakowaniowych na terenie Niemiec.
Główne zmiany w ustawie to rozszerzenie obowiązków na wszystkie opakowania nie tylko jednostkowe, ale również zbiorcze i transportowe.
Kary za niezastosowanie się do obowiązków ustawowych sięgają 200 tys. Euro.
- Niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG)
- Zasady działania niemieckiego systemu gospodarki odpadami
- Podstawowe definicje i rodzaj opakowań
- Kto jest wprowadzającym produkty w opakowaniach?
- Obowiązki wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek niemiecki
- Najbliższe zmiany w prawodawstwie niemieckim
- Obsługa Zentrale Stelle LUCID (katalog opakowań, rejestracja, sprawozdania)
- Dualny System Odbioru i Odzysku – współpraca z organizacjami odzysku
- Deklaracja Kompletności, kto ją musi składać
- Kary za niedopełnienie obowiązków
- Powiązanie z przepisami polskimi i systemem BDO
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Sprawdź nasze dofinansowania
Masz problem z zapisem, pobierz:
Obowiązki polskiego przedsiębiorcy wprowadzającego produkty w opakowaniach na rynek niemiecki z uwzględnieniem zmian od 1 lipca 2022r.