Ulgi i preferencje w podatku CIT (podatek dochodowy od osób prawnych) mogą być ustalone przez państwo w celu zachęcenia przedsiębiorstw do inwestowania lub rozwoju działalności gospodarczej.
Istnieje możliwość korzystania z ulg i preferencji określonych w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych przez Polskę z innymi państwami. Dzięki nim, podatnicy mogą unikać sytuacji, w której ten sam dochód byłby opodatkowany w Polsce i w innym kraju.
Ulgi i preferencje w podatku CIT mogą znacząco wpłynąć na sytuację finansową przedsiębiorstwa, dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne możliwości i skorzystać z nich w sposób korzystny dla firmy.
1) Ulga na działalność badawczo-rozwojową
2) Ulga na innowacyjnych pracowników
3) Ulga na prototyp
4) Ulga IP Box
5) Ulga prowzrostowa
6) Ulga na robotyzację
7) Ulga konsolidację
8) Ulga na IPO
9) Ulga na sponsoring
10) Pozostałe wybrane ulgi i odliczenia
23 maja 2024: 10:00 - 15:00
tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Masz problem z zapisem, pobierz:
Ulgi i preferencje w podatku CIT